Implanty zębów
2023/09/14

Implant jest swego rodzaju śrubką, którą umieszcza się w kości szczęki lub żuchwy. Implanty dentystyczne można użyć do zastąpienia jednego zęba, kilku zębów lub wszystkich zębów. Celem wymiany zębów w stomatologii jest przywrócenie funkcji, jak i estetyki. Implanty zębowe są tak bardzo zbliżone, zarówno wyglądem, jak i funkcjonalnością, do naturalnych zębów, że różnica pomiędzy nimi jest praktycznie niezauważalna.
JAK WYGLĄDA ZABIEG WSZCZEPIENIA IMPLANTU?
Implant składa się z trzech części: korzenia, łącznika oraz korony protetycznej. Implanty stomatologiczne powstają z biokompatybilnych materiałów, które zapewniają doskonałą integrację z tkanką kostną i dzięki temu są łatwo przyswajane przez organizm. Zabieg implantacji zęba polega na wprowadzeniu specjalnego wkładu (implantu) w miejsce brakującego zęba. Na implantach zostają umieszczone łączniki, a następnie korony protetyczne. W ten sposób wykonany implant w profesjonalnym gabinecie, zapewnia bardzo trwałe i estetyczne rozwiązanie na długie lata. Implanty zębów stanowią doskonałe rozwiązanie w przypadku braku tolerancji dla protez zębowych.
PRZECIWWSKAZANIA DO WSZCZEPIENIA IMPLANTÓW
Wszczepienie implantów jest jednym z najbardziej solidnych i estetycznych sposobów na uzupełnienie braków jamy ustnej. Są jednak osoby, które ze względu na zły stan zdrowia, nie mogą skorzystać z leczenia implantologicznego. Do takich przeciwwskazań można zaliczyć próchnicę nieleczoną, a także paradontozę. Infekcje, znajdujące się wokół zębów w kieszonkach mogą przedostać się na obszar implantu i uniemożliwić mu prawidłowy proces stabilizacji. Poważnymi przeszkodami mogą również być infekcje w szczękowych zatokach, bakteryjne i wirusowe stany zapalne błony śluzowej w jamie ustnej. Leczenie implantologiczne jest możliwe po całkowitym zakończeniu okresu rozwijania i wzrostu kości żuchwy i szczęki, dlatego rekomenduje się wszczepienia implantu po ukończeniu 18 lat. Do pozostałych ogólnych przeciwwskazań należą: alkoholizm, choroby psychiczne, narkomania, ogólny zły stan zdrowia, choroby układu moczowego, sercowo-naczyniowego, bruksizm a także palenie papierosów.
JAK DBAĆ O IMPLANTY PO ZABIEGU?
W pierwszych dniach po zabiegu należy unikać jedzenia twardych i gorących potraw. Zaleca się spożywanie lekkich posiłków, które nie obciążają zębów. Po kazdym posiłku należy płukać jamę ustną letnia wodą, oraz kilka razy dziennie płukanką antybakteryjną, a także regularnie myć zęby miękką szczoteczką. Nie należy palić oraz pić alkoholu. Poza tym, należy regularnie odwiedzać dentystę w celu kontroli stanu implantów oraz ich czyszczenia.

Higienizacja – na czym polega?
Higienizacja zębów to zabieg polegający na usunięciu kamienia nazębnego, osadów oraz przebarwień z powierzchni zębów. Zabieg ten nie tylko poprawia estetykę naszego uśmiechu, ale także zapobiega chorobom dziąseł i próchnicy.
2023/08/30

Czy wyrywanie zęba boli?
Ekstrakcja zęba to zabieg, którego nie lubi żaden z nas. Jest on, niestety, czasem konieczny, by pozbyć się bólu wynikającego ze stanu zapalnego lub utrzymać uzębienie w dobrym stanie.
2023/09/05

Czy w ciąży można leczyć zęby?
Z uwagi na zmiany hormonalne w organizmie kobiety, zęby są bardziej narażone na większe ryzyko chorób. Wynika to m.in. ze zmienionego pH śliny, czy porannych nudności i wymiotów.
2023/10/30

Wybielanie zębów: metody, skutki uboczne i bezpieczeństwo
Wybielanie zębów to zabieg, który zdobył ogromną popularność w dziedzinie stomatologii, przynosząc efektowne rezultaty estetyczne i poprawiając pewność siebie pacjentów.
2024/02/16